Kasdienė burnos higiena

Kasdienė burnos higiena yra neginčytinai svarbi burnos bei dantų sveikatai palaikyti. Tačiau šiuolaikinių burnos priežiūros prekių pasiūlos gausoje nesunku pasiklysti. Ne vienam kyla klausimas, kokios tos pagrindinės kasdienės priemonės, rekomenduojamos gydytojų odontologų?

Dantų šepetėlis ir dantų pasta

Dantų šepetėliu, turinčiu minkštus šerelius ir nedidelę galvutę, rekomenduojama valytis dantis du kartus per dieną, po maždaug dvi minutes kaskart. Specialistai pataria dantis valant naudoti švelnius sukamuosius judesius, norint veiksmingai išvalyti minkštojo apnašo sankaupas ir palaikyti dantenų sveikatą. Lietuvos Odontologų rūmai rekomenduoja suaugusiesiems valytis dantis su dantų pasta, kurioje yra 1450 ppm fluoridų. Dantų pastos ant dantų šepetėlio turėtų būti 1-2 cm. Po dantų valymo reikia išspjauti dantų pastos likučius, išskalauti nedideliu kiekiu vandens. Vakare, prieš miegą po dantų valymo nevalgyti ir negerti, išskyrus vandenį.

Tarpdančių priežiūra

Norint palaikyti burnos sveikatą būtina prižiūrėti dantis ne vien juos valant dantų šepetėliu, bet ir specialiomis priemonėmis valant tarpdančius, kadangi  apie 40 proc. dantų paviršių nėra išvaloma dantis valant vien šepetėliu. Tarpdančius galima prižiūrėti įvairiomis priemonėmis, kurias specialiai Jums galėtų parekomenduoti Jūsų gyd. odontologas. Štai keletas iš jų:

Tarpdančių siūlas
Tarpdančių šepetėliai
Burnos irigatorius
Tarpdančių siūlas

Naudojamas pašalinti didelėms maisto likučių sankaupoms iš tarpdančių. Taip pat įvairių rūšių siūlai (kaip pavyzdžiui, išsipučiantis dantų siūlas) rekomenduojami palaikyti tarpdančių švarą turint protezuotų dantų, dantų implantų, nešiojant ortodontinius aparatus.

Tarpdančių šepetėliai

Viena veiksmingiausių priemonių, naudojama pašalinti minkštąjį apnašą iš dantų tarpdančių. Šepetėliai skiriasi savo dydžiu ir rankenėlės forma. Dėl Jums tinkamiausio dydžio tarpdančių šepetėlių gali patarti Jūsų odontologas arba higienistas.

Burnos irigatorius

Sparčiai populiarėjanti burnos priežiūros priemonė, rekomenduojama tarpdančių priežiūrai turintiems dantų karūnėlių, tiltelių, dantų implantų ar nešiojantiems įv. ortodontinius aparatus (pvz.: breketus). Įvairaus dizaino irigatoriai turi panašias dalis: vandens rezervuarą, valdymo rankenėlę (dažnai su keičiamais vandens srovės lygiais) ir kelis keičiamus (kiekvienas šeimos narys gali turėti po asmeninį) antgaliukus, kurių leidžiama sukoncentruota vandens srovė išvalo dantų šepetėliu bei tarpdančių siūlu sunkiai pasiekamas vietas.

Pastebėję nemalonų burnos kvapą, kraujuojančias dantenas, dantų kariesą ar kitas burnos sveikatos problemas nedelsdami kreipkitės į burnos priežiūros specialistus, galėsiančius Jums ne vien paskirti tinkamiausią gydymą, bet ir patarti kaip bei kokias priemones naudojant palaikyti Jūsų ir Jūsų artimųjų burnos sveikatą.

Adresas

Mindaugo g. 1a, Vilnius.
Kaip mus rasti?

Telefonas
Darbo valandos
I – V 8 00 – 20 00
VI – VII Uždaryta